HomeShopSEIKO2Y00-0A10
c.1980 · SEIKO · Ref. 1063-SEI-L
Seiko 2Y00-0A10 vintage ladies' gold tone quartz watch with white roman dial, small 1980s
Our price
Condition
VERY GOOD
1 in stock
ships today
Authenticity guaranteedPersonally vetted in our London studio
Free UK deliveryTracked, signed, fully insured
14-day returnsNo-quibble guarantee
Specification
Movement
QUARTZ
Case size
20.23mm
Dial
WHITE
Case
GOLD
Strap
LEATHER
Condition
Box
NO
In the seller's words
Details Brand: SEIKO Model: 2Y00-0A10 Movement: Japanese quartz Case: Base metal gold plated with stainless steel back, polished finish Case Size: 20.23mm excluding crown Dial: White, smooth finish, black Roman numeral hour markers, baton hands Crystal: Mineral glass Strap/Bracelet: Black leather by Condor, 10mm lug width, with gold-tone buckle Inclusions: Presentation box